Adet Olamıyorum Hamile Miyim ?

Adet Olamıyorum Hamile Miyim ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Adet döneminiz düzensiz ise ve ilk adet olmaya başladığınız dönemden beri düzene girmiyor ise bu durumda çok hamilelik olasılığından bahsedilemez. Bu durum hormonal bir bozukluktan kaynaklanmaktadır ve mutlaka uzman bir doktora giderek tedavi sürecine başlanmalıdır.

Adet olamıyorum hamile miyim? Her ay düzenli olan adet kanamaları gecikti ise o zaman hamilelik durumundan söz edilebilir. Bu gecikmeler ile birlikte baş dönmeleri, kokuya hassasiyet ve kusma durumu görülüyor ve yumurtlama döneminde bir ilişki yaşandı ise hamile olma olasılığınız oldukça yüksektir.

Regl Olamıyorum Gebe Olabilir Miyim ?

adet-olamiyorum-hamile-olabilir-miyim

Kesin sonuç için eczaneden alınan testleri uygulayabilir ya da bir sağlık merkezine giderek kan testi yaptırabilirsiniz. Ancak her adet gecikmesi ve adet olamama durumu hamilelik belirtisi değildir. Bu durum başka hastalıklarında habercisi olabilir. Aynı zamanda mevsim geçişleri, ay içinde çok fazla ilaç kullanmak, stres, yorgunluk, ertesi gün hapları, doğum kontrol hapları da regl olamama sorununa neden olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında mutlaka test yapılmalı eğer hamilelik durumu yok ise uzman bir doktora gidilmelidir.

Adet olamıyorum hamile miyim ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git