Adet Düzensizliği Hamileliğe Engel Mi ?

Adet Düzensizliği Hamileliğe Engel Mi ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 311 kez okundu.

Adet kanaması üreme sisteminin sağlığını büyük ölçüde belirleyen bir sistemdir. Düzenli aralıklarla yumurta üretimi gebelik için önemli bir faktördür. Adet düzensizliği gebelik için gerekli olan yumurtanın sağlıklı şekilde üremediğini gösterir. Sağlıksız yumurtadan da sağlıklı bir gebelik süreci beklemek olanaksızdır. Bu nedenle adet kanaması tarihlerini not almalı ve düzenli aralıklarla kanamanın meydana gelip gelmediğini takip etmelisiniz. Bu hem gebe kalmanızı hem de hamilelik sürecinizi kolaylaştıracak ve sizi daha bilinçli ve tedbirli hale getirecektir. Adet düzensizliğinin bebeğe doğrudan bir zararı yoktur.

Regl Düzensizliği Gebe Kalmayı Zorlaştırır Mı ?

 

Adet düzensizliği hamileliğe engel mi? Regl düzensizliği gebe kalma sürecini zorlaştıran bir etkendir. Gerekli doktor kontrolleri ve adet düzensizliğinin nedeni araştırılarak tedavi sürecine başlanmalıdır. Böylece gebelik süreciniz bir derece daha kolaylaşacaktır. Nedenleri hakkında kısaca bilgi verelim. Çeşitli hormonsal değişiklikler, aşırı stresli ve kaygılı bir dönemden geçme, bazı ilaçların yan etkisi, yumurtalık kisti, rahim içi tabakanın kalınlaşması, rahim ağzı kanseri, rahim içi bazı sağlık sorunları gibi etkenler adet düzensizliğine neden olabilir. Gebelik sürecinde içinizin daha rahat olmasını istiyorsanız doktor kontrollerini ve tavsiyelerini ihmal etmemelisiniz.

Adet düzensizliği hamileliğe engel mi ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git