Adet Döneminde Vajina Genişler Mi ?

Adet Döneminde Vajina Genişler Mi ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 3.580 kez okundu.

Sizler de bilirsiniz ki bir kadın ergenlik dönemine girdikleri anlardan menopoz dönemine girmelerine kadar hamilelik dönemi harici her ay düzenli olarak regl dönemi gerçekleştirmektedir. Bu adet döneminde kadınların başlarına gelen bazı yapılar ve görülen etkiler de meydana gelmektedir. Bu etkiler arasında bedenen olarak gerçekleşen ve en merak edilen yapı olarak da vajina genişler mi olmaktadır.

Her kadın regl yani adet dönemlerine girdikleri anda vajina genişlemesi mevcut olmaktadır. Regl dönemlerinde kadınların beden olarak kan akıntısını sağlaması ve bunları da fazla acı çekmeden uzaklaştırması için normalde yarım santim kadar açıklık olan vajinalarda iki ya da üç cm varana kadar açıklık meydana gelmektedir. Bu durumun asıl nedeni olarak hem vajinalarda meydana gelecek olan akıntılar gelir iken bir diğer yandan da kadınlarda salgılanan hormonlar olmaktadır.

Her kadın bedeninde her gün nerede ise düzenli olarak salgılanan östrojen hormonu adet yani regl dönemlerinde daha fazla olarak görülmektedir. Bu östrojen hormonu ile kadınların bedenlerinde yer alan karşı cinslere karşı olan istekler daha fazla şekilde de artmaktadır. Durum böyle olunca kadınların erkeklere olan istekleri her artış gösterdiklerinde her ne kadar ilişkiye girmeleri hem sağlıksız hem de acı verici bir durum olmasından yasak olsa bile meydana gelmektedir. Açıklık oluşunca kadınların istekleri meydana çıkmasına çıkar iken kan akışı da daha hızlı ve daha rahat bir şekilde gelmektedir. Adet döneminde vajina genişlemesi, regl yani adet dönemi sona erdikten sonra da tekrar eski haline döner ve kapanmalar da meydana gelir. Bazen kadınlarda korku ile karşılanır iken her kadının beden olarak hormonlar ile kendi yapmasından dolayı korkmak yerine normal olan bir durum olduğunu bilmeniz de yeterli olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git