Adet Döneminde Neden Üşüme Olur ?

Adet Döneminde Neden Üşüme Olur ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.199 kez okundu.

Adet dönemi bayanlar için bambaşka bir dönemdir. Hem biyolojik hem de psikolojik değişimler bu dönemde oldukça net görülür. Bunun yanı sıra bu dönemde bazı bayanlar günlük işlerini yapamayacak derece de ağrı ve sancı çekerler. Özellikle karın, bel ve baş ağrısı genelde görülen sorundur.

Regl Döneminde Çok Üşüme Nedenleri Nelerdir ?

adet-doneminde-nicin-usume-olur

Bu dönemde yaşanan ağrı ve sancılara ek olarak üşüme görülür. Yaz ayında dahi olunsa özellikle ayak ve bel bölgesinde üşüme görülür ve sonraki süreçte bu üşüme tüm vücuda yayılır. Bu durum gayet doğal bir süreçtir.

Peki, adet döneminde neden üşüme olur? Bu durumun en büyük sebebi adet kanaması ile birlikte kaybedilen kan ile ilgilidir. 5-7 gün arası süren kanamalar bayanlar da kansızlık sorunu ortaya çıkarır ve bu durum vücutta üşüme olarak kendini gösterir. Buna ek olarak bu süreçte çekilen ağrılar da vücudun bitkin düşerek üşümesine neden olur. Ancak üşüme normal düzeyde değil ise ve ay boyunca sürüyor ise uzman bir doktora gidilmeli ve kansızlık için mutlaka tedavi uygulanmalıdır.

Adet döneminde neden üşüme olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git