Adet Döneminde Neden Tüy Alınmaz ?

Adet Döneminde Neden Tüy Alınmaz ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 584 kez okundu.

Adet dönemi her bayan için sıkıntılı bir süreçtir. Ağrıların yanı sıra, yorgunluk, vücudun ödem toplaması, baş ağrıları, bitkinlik sorun yaşanabilir. Bunun yanında adet sırasında tüy almak da ayrı bir sorun olarak bayanların karşısına çıkmaktadır. Adet döneminde ağda yapılamayacağına dair bir söylenti halk arasında dolaşmaktadır. Peki, adet döneminde neden tüy alınmaz ?

Adet döneminde vücuttaki tüyleri almak hijyen olarak sorun yaratmaktadır. Bölge de kanamanın olması ağda yapılmasını zorlaştırırken hoş olmayan bir görüntü de oluşabilmektedir. Bununla birlikte adet döneminde bu bölge son derece hassas bir hal almaktadır. Regl döneminde yapılan ağda, normal dönemlere nazaran 3 katlık bir acıya sebep olmaktadır ve bu durum tahrişlere neden olmaktadır. Eğer çok acil değil ise adet sırasında tüy almak fikrini aklınızdan çıkarın. Bu dönem içerisinde ağda yapılması önerilmez, özellikle acı eşiği düşük bayanlarda adet döneminde yapılan ağdalar çok büyük acılara neden olabilmektedir. Ayrıca bu dönem içinde hormonal bozukluklar baş gösterdiği için ağda sonrası 3 haftaya kadar sürmesi gereken pürüzsüzlük birkaç gün sonra bozulur ve tüylenme yaşanır. Bu sebepten adetten 3 gün sonra ağda yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Adet döneminde neden tüy alınmaz ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git