Adet Döneminde Neden Rahim Aşağı İner ?

Adet Döneminde Neden Rahim Aşağı İner ?
6 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.038 kez okundu.

Adet döneminde vücutta birçok değişme yaşanır. Hem psikolojik hem de biyolojik birçok durum meydana gelir. Bu dönem içinde duygusallıkta artış, yemek yeme isteği, karın ağrıları, kasık ağrıları, bel ağrıları ve kasılmalar son derece normal durumlardır. Tüm bunlara ek olarak bu dönemde rahim aşağı iner. Adet döneminde neden rahim aşağı iner gelin hep birlikte bakalım.

Regl Döneminde Rahim Sarkmasının Nedenleri Nelerdir ?

adet-doneminde-nicin-rahim-asagi-iner

Rahmin aşağı inmesi her bayanda görülmeyebilir. Anatomik yapı oldukça değişkendir ve bayanlarda bu yapı oldukça değişik olabilmektedir. Bu yüzden bayanlar regl döneminde birbirinden farklı durumlar ile karşılaşabilir. Adet döneminde vücut kendini yeni bir sürece yani hamileliğe hazırlamaktadır. Doğurganlığın olmadığı dönemlerde rahim ağzı kapalı ve sert bir yapıdadır. Bu durum rahim ağzının hissedilmesine neden olabilir ve ayrıca adet döneminde yaşanan kasılmalar sonucu rahim aşağı sarkması durumu yaşanabilir ancak bu kayma çok büyük değildir. Ancak rahmin aşağıda olması farklı zamanlarda görülüyor ve aşırı inme durumu var ise rahim sarkması sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Adet döneminde neden rahim aşağı iner ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git