Adet Döneminde Neden Ödem Olur ?

Adet Döneminde Neden Ödem Olur ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 428 kez okundu.

Adet döneminde vücutta birçok değişim görülür. Ağrıların ve kasılmaların yanı sıra karında şişlik ve kilo problemi ortaya çıkar. Bu dönem içinde pantolon içine sığamayan bayanlar kilo aldığını düşünebilir bu durum bir bakıma doğru olsa da çoğu bayanın bu dönem içinde vücudu ödem toplar. Bazı bayanlarda 1-2 kilo arası ödem toplanırken bazı bayanlarda bu 4-5 kiloya kadar görülebilir. Peki, adet döneminde neden ödem olur ?

Regl Döneminde Şişkinlik Oluşmasının Nedenleri Nelerdir ?

adet-doneminde-neden-odem

Adet döneminde ödem toplanmasının asıl sebebi vücutta ki su kaybı ile ilgilidir. Vücudun susuz kalması ile birlikte savunma mekanizması harekete geçer ve vücutta ödem toplanmaya başlar. Bu durumda bol bol su içilmelidir. Adet döneminde şişlikler progesteron eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu eksiklik adet döneminde birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Eğer adetliyken ödem artışı çok fazla oluyor ise mutlaka uzman bir doktora giderek muayene olmalı ve tedavi sürecini başlatmalısınız. Ancak
adet öncesi ödem rahatsız etmeyecek boyutta ise tuzu kısmalı bol bol su tüketmeli, maydanoz suyu içmeli ve ödem toplanan bölgelere masaj yaptırmalısınız.

Adet döneminde neden ödem olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git