Adet Döneminde Neden Kusulur ?

Adet Döneminde Neden Kusulur ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.295 kez okundu.

Adet dönemi bayanlar için oldukça sancılı bir süreçtir. Hormonal değişimler vücudun salgıladığı kimyasallar ile birlikte birçok sorun baş gösterir ve ağrılar dayanılmaz hale gelebilir. Özellikle karın, kasık, bel ve baş ağrısı en sık görülen ağrılardır. Bu ağrılar ile birlikte çoğu bayan mide bulantısı ve kusma sorunu ile karşı karşıya gelir. Peki, adet döneminde neden kusulur ?

Regl Döneminde Kusmanın Nedenleri Nelerdir ?

adet-doneminde-niye-kusulur
Adet döneminde kusma sorunun en büyük nedeni şiddetli ağrılardır. Karında ve kasıkta görülen ağrıların etkisi ile birlikte vücut tepkime gösterir ve mide bulantıları yaşanır. Bununla birlikte hormonal değişikliklerin etkisi ile birlikte vücutta değişiklikler kendini gösterir ve rahimde kimyasal salgılanır. Bu kimyasal ağrıların asıl sebebi olarak bilinmektedir ve bu ağrıların şiddetlenmesi ile birlikte mide sıkışabilir ve bulantı sorunu ile birlikte adetliyken kusma durumu baş gösterir.

Adet döneminde kusmak  gayet doğaldır. Ancak her ay adet sırasında kusma sorunu yaşanması ve sürekli mide bulantısının olması normal bir durum değildir. Ay içinde 2 den fazla bu durumun yaşanması halinde uzman bir doktora gidilmelidir.

Adet döneminde neden kusulur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git