Adet Döneminde Neden Fazla Kanama Olur ?

Adet Döneminde Neden Fazla Kanama Olur ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 348 kez okundu.

Adet dönemi bayanlar için oldukça sancılı ve zor bir süreçtir. Bu dönem içinde birçok organda ağrı görülür ve psikolojik olarak da yıpranmalar gözlemlenir. Tüm bunların yanı sıra adet döneminde az kanama ve adet döneminde fazla kanama sorunları ile karşı karşıya kalınabilir. Peki, adet döneminde neden fazla kanama olur ?

Adet döneminde aşırı adet kanaması yaşanmasının en bilindik sebebi menopoz döneminin yaklaşmasıdır. Bu dönem içine giren bayanlarda son aylar çok fazla adet kanaması görülür. Bu kanamalar uzun süre devam edebilir. 7 günün üzerine çıkan kanama hallerinde mutlaka uzman bir doktora gidilip muayene olunmalıdır. Aşırı adet görme ciddiye alınmaz ise birçok kötü duruma davetiye çıkarabilir.

 

Adet kanamasının fazla olması diğer bir nedeni ise ay içinde kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar hormonal dengeyi bozarak adet döneminde fazla kanamalara sebep olabilir. Günlük olarak 4 pede kadar değiştirme normal bir durum olarak görülmekte ancak daha fazlası aşırı kanama olarak nitelendirilmektedir ve mutlaka vakit kaybetmeden uzman bir doktora gidilip muayene olunmalı ve derhal müdahale gerçekleştirilmelidir.

Adet döneminde neden fazla kanama olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git