Adet Döneminde Neden Et Parçası Gelir ?

Adet Döneminde Neden Et Parçası Gelir ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 745 kez okundu.

Adet döneminde neden et parçası gelir? Adet döneminde et parçası gelmesi konusunu bir çok kadın düşünür. Aslında burada bir yanlış anlaşılma söz konusudur. Adetliyken et parçası gelmez, kan pıhtısı gelmektedir. Kimi zaman kıvamı koyu, pıhtılaşmış kan parçaları regl döneminde gelebilir. Bunlar et parçasına benzetilmiş ve halk arasında o şekilde bilinip aktarılmıştır. Burada halk arasında adet dönemi sırasında kadının rahminin parçalanıp aktığı inanışının da buna etkisi olmuştur. Oysa yalnızca her adet döneminde yeniden kalınlaşan ve damarlardan bolca zengin olan bir örtü atılmaktadır. Peki, neden kimi zaman kan pıhtıları kimi zaman ise taze kan gelir?

Regl Döneminde Parça Et Gelmesinin Nedenleri Nelerdir ?

adet-doneminde-neden-et-parcasi

Adet sırasında et parçası düşmesi günün saatine, kadının pozisyonuna ve daha bir çok farklı nedene bağlı değişimi söz konusudur. Bekleyen kan pıhtılaşır. Üstelik kısa bir süre beklemek bile pıhtılaşma için yeterlidir. Eğer taze kan bir süre rahimde ya da vajinanın üst kısmında kalır ve hemen akmazsa pıhtılaşacak, daha sonra da yerçekiminin etkisi ile aktığı zaman pıhtı parçası şeklinde gelecektir. Ancak bu konuda yapılabilecek bir şey yoktur çünkü kan akışı istemsizce olmaktadır.

Adet döneminde neden et parçası gelir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git