Adet Döneminde Neden Duygusal Olunur ?

Adet Döneminde Neden Duygusal Olunur ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 537 kez okundu.

Adet döneminde neden duygusal olunur ? Adet döneminde duygusal olmak gayet normal bir olaydır. Çoğu erkek bu süreçte kadınların neler yaşadığını anlayamaz ve söylenir. Ancak kadınların doğası gereği her ay bu süreçte yaşananlar doğaldır.

adet-doneminde-neden-duygusal-oluruz

Adet döneminde ruhsal çöküntü, ağlama nöbetleri, duygusal geçişler, sinirlilik, hassasiyet en çok yaşanan durumlar arasındadır. Adet öncesi duygusallık durumunun asıl nedeni vücutta ki hormonal değişimlerdir. Adet sırasında duygusal değişimler ile birlikte hem biyolojik hem de psikolojik değişimler yaşanır. Vücutta ki ağrıların artışı ile birlikte vücut direncini kaybeder ve bayanların tüm kaleleri yıkılır ve ağlama nöbetlerinin yanı sıra duygusallık baş gösterir. Ayrıca regl dönemi içinde salgılanan kimyasallar ile birlikte bayanlar normalde olduğundan daha duygusal bir ruh haline bürünür. Bu dönem içinde yağmurun yağışı, kitapta ki bir cümle, hatta en olmadık olaylar bile bayanları duygusal bir hale sokar. Bu durum gayet normal bir süreç olsa da eğer çok şiddetli duygu durum değişiklikleri yaşanıyor ve ağır bir depresyon hali hakim ise mutlaka bir psikologdan yardım alınmalıdır.

Adet döneminde neden duygusal olunur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git