Adet Döneminde Neden Cinsel İlişki Olmaz ?

Adet Döneminde Neden Cinsel İlişki Olmaz ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 413 kez okundu.

Adet dönemi kadınların gerçek anlamda kadın olduklarını hissettikleri, bazıları için ise sancıdan başka bir şey ifade etmeyen hormonal değişimler sonucu meydana gelen rutin bir jinekolojik dönemdir. Aslında burada neden adet sırasında cinsel ilişki olmaz sorusundan çok cinsel ilişki olur mu sorusuna bakmak daha doğru olacaktır. Peki, adet döneminde neden cinsel ilişki olmaz ?

Şöyle ki adet döneminde kadınların özellikle cinsel hazzının normale göre daha yoğun olması onu bu soru ile karşı karşıya getirmiştir. Şöyle ki adet döneminde cinsellik olmayacağı süregelmiş bir yanlıştır.

adet-doneminde-neden-cinsel-iliski

Eğer ki adet döneminde çok sancılı ve aşırı kanamalı süreç yaşanmıyor ise adet döneminde ilişkiye girmek herhangi bir sakınca yaratmayacaktır. Ancak adet kanının pis kan olduğu inancı kişileri adet döneminde iliskiye girilmez inancına sürüklemiştir. Ancak adet kanı pis kan falan değildir yalnızca rahim duvarında oluşturulan dokunun dışarı atılması sonucunda meydana gelen bir olgudur. Eğer ki adet döneminde ilişkiye girilmek istenirse bunun daha hijyenik olması açısından prezervatif ile yapılmasında yarar olacaktır. Ancak adet döneminde cinsel ilişkiye girilir mi sorusu aklınızı kurcalıyorsa  adetliyken ilişkiye girmek zararlı inancına sahipseniz ve o dönemde de ilişkiye girmek istiyorsanız daha güvenilir bilgi için jinekoloğunuza başvurabilir ve daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Adet döneminde neden cinsel ilişki olmaz ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git