Adet Döneminde Neden Belimiz Ağrır ?

Adet Döneminde Neden Belimiz Ağrır ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 657 kez okundu.

Adet döneminde birçok kadın baş ağrısı, kasık ağrısı, bacak ağrısı ve bel ağrısı yaşamaktadır. Çoğu ağrı ağrı kesiciler ve masajlar ile hafifletilse de bel ağrısı o kadar kolay biçimde geçmemektedir. Öyle ki çoğu kadın adet döneminde bel ağrısından dolayı soluğu acilde almaktadır. Peki, adet döneminde neden belimiz ağrır?

Günlük işlerin bile aksamasına sebep olan bel ağrısının en büyük sebebi strestir. Vücudun ağrıdan kasılması ve acı çekmesi ile birlikte adet döneminde bel ağrısı kendini gösterir ve ağrıya neden olur. Bu durum genellikle 13-28 yaş arasında sık rastlanılan bir problemdir.

adet-doneminde-niye-belimiz-agrir

Ay içinde yaşanılan strese bağlı olarak regl döneminde de ağrılar ile birlikte psikolojik olarak yaşanan stres adetliyken bel ağrısı yaşanmasının en büyük sebebidir. Eğer adet sırasında bel ağrısı ağrı kesiciler ile dinmiyor ise ve bu durum her ay seyrediyor ise mutlaka uzman bir doktora gidilmelidir. Eğer sebebi bulunamayan ağrılar yaşanıyor ise uzman bir psikologdan yardım alınmalı ve stresin temeline inilerek ağrılar hafifletilmelidir. Ağrıların çok şiddetli yaşanması başka bir hastalığında habercisi olabilir.

Adet döneminde neden belimiz ağrır ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git