Adet Döneminde Neden Baş Ağrısı Olur ?

Adet Döneminde Neden Baş Ağrısı Olur ?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 361 kez okundu.

Adet döneminde ağrılar çoğu kadını hayatından bezdirir ve günlük işlerini yapamaz hale getirir. Adet belirtilerin başlaması ile birlikte ağrılar kendini gösterirken son güne kadar süren ağrılar kadınları bitkin düşürür. Adet döneminde karın ve kasık ağrılarına ek olarak baş ağrıları görülmektedir ve çoğu kadın adet ağrıları ile bu durumu bağdaştırmakta zorlanır. Peki, adet döneminde neden baş ağrısı olur?
Adet döneminde baş ağrısı gayet normal bir durum olsa da aşırı ağrılar başka bir hastalığın habercisi olabileceği için uzman bir doktora muayene olunmalıdır.

Regl Döneminde Baş Ağrısının Sebepleri Nelerdir ?

adet-doneminde-neden-bas-agrisi

Regl döneminde baş ağrısı ve migren en büyük nedeni bu dönem içinde hormonal değişikliklerin yaşanmasıdır. Vücutta ki hormonal değişimler ile birlikte migren durumu kendini göstererek ağrılara sebep olmaktadır. Vücutta ki östrojen hormonunda ki değişme ile birlikte görülen baş ağrıları beraberinde gözlerde bulanıklık, mide bulantısı ve kusma sorunu da getirmektedir. Eğer adet dönemi öncesi ve adet dönemi sonrası baş ağrısı  bitmiyor ve günlerce sürüyor ise bu durum kronik migrene işaret edebilir. Bu yüzden baş ağrısı deyip ihmal edilmemeli mutlaka muayene olunmalıdır.

Adet döneminde neden baş ağrısı olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git