Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı ?

Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 359 kez okundu.

Adet dönemi bayanların geneli için sancılı ve ağrılı geçen bir dönemdir. Bir de bunların üzerine ilişki eklendiğinde süreç daha da zor hale gelebilir. Sağlık açısından birçok olumsuz etken meydana gelebilir. Sonuçta kirli kanın atıldığı bir süreçtir ve partneriniz de enfeksiyona neden olabilir. Peki, adet döneminde hamile kalınır mı? Şimdi bu sorumuza yanıt arayalım.

Regl Döneminde Gebelik Olur Mu?

 

adet-doneminde-hamile-kalinir

Gebelik bildiğiniz gibi sağlıklı yumurta ile spermin bir araya gelip döllenmesi sürecinde meydana gelmektedir. Adet haftanız da ise siz döllenme oluşmayan ve böylece çürüyen yumurtayı bedeninizden kan yoluyla atarsınız. Bu süreçte cinsel ilişki yaşadığınız da gebelik riski tamamen ortadan kalkar diyemeyiz. Bazı bireyler de erken yumurtlama meydana gelmekle birlikte regl döneminde de girilen ilişkiden döllenme oluşabilmektedir. Bu nedenle düşük bir ihtimal de olsa korunmayı ihmal etmemelisiniz. Erken yumurtlama yapısına sahipseniz adet döneminiz de de hamile kalma ihtimaliniz devam etmekte demektir. Bilindiği gibi her kadının yumurtlama özelliği ve üreme sisteminin zamanlaması kendine özgüdür. Bu nedenle kesinlikle gebe kalmazsınız demek yanlış bir yargı olacak ve sizi istenmeyen gebelikle karşı karşıya getirecektir. Her durumda korunmayı ihmal etmeyerek istenmeyen gebelikle karşı karşıya kalmaktan kurtulabilirsiniz.

Adet döneminde hamile kalınır mı ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git