Adet Döneminde Göğüs Şişmesinin Nedenleri

Adet Döneminde Göğüs Şişmesinin Nedenleri
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 614 kez okundu.

Kadınlar yapıları gereği oldukça farklı olan haller içerir. Her ay düzenli olarak kadınlar dört yumurtalık üretir ve yumurtlama için yarayan ana yumurta dışında kalan üç yancı yumurtayı öldürmek için görevlenir. Bu ölen üç yumurta sizler arasında da biliniyor olduğu gibi her ay kadınların belirli bir zamanda ortalama üç gün ile bir hafta arasındaki kadar sürede adet yani regl dönemi geçirmesine neden olur. Bu regl yani adet dönemi zamanlarında hormonlar en üst düzeylerde çalışır ve istemsiz şekillerde kadınların bedenlerinde belirgin etkiler olmasına neden olur. Bunlardan en çok dikkatleri üzerine çeken nokta olarak ise göğüs şişmesi gelmektedir.

adet-doneminde-gogus-sismesinin-nedenleri-nelerdir

İlk başta dediğimiz üç yumurtalık ölmesi ile kadınların hormonları en üst düzeylere çıkarken buna en çok etki eden östrojen olmaktadır. Bu hormon istemsiz bir şekilde kadınların dişilik hormonlarına etki eder. Direk göğüsler ile bağıntısı olan bu hormon ile dişilik en üst düzeylere çıkar iken kadınların göğüslerine ağrı verir iken dişiliklerini her an göstermelerine neden olur. Sadece bu kadarı ile de değil kadınların içlerinde yer alan isteklerin ön planlara çıkması ile göğüsler dışarıdan belli olacak şekilde şişme gösterir. Kan akışı olur iken kadınların kanalları her an açık olacaktır.

Bu kanalların açık olduğu anlarda her ne kadar ilişki imkansız olsa bile kadınların kanallardan dolayı isterler. Bu durum onlarda her ne kadar isteklerin artış gösteriyor olsa bile canların acımalarından bu durum gerçekleştirilemez. Durum böyle olunca ve bir de östrojen hormonu sürekli salınan bir şey de olunca göğüsler şişer ve dikleşir. Göğüs şişmesi ile hormonlar bire bir bağıntılı bir etki olması ile ve kanama kanalları ile her an etki etmesinden dolayı bu durum gözlemlenir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git