Adet Bittikten Sonra Kasık Ağrısı Neden Olur ?

Adet Bittikten Sonra Kasık Ağrısı Neden Olur ?
11 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 4.374 kez okundu.

Adet bittikten sonra kasık ağrısı neden olur ? Bayanların sıklık şikayet ettikleri durumlardan bir tanesi adet sancılarıdır. Adet bittikten sonra kasıklardaki ağrıların nedenleri merak edilir. Adet bittikten sonra hala kasıklarda ciddi bir ağrı ve akıntı var ise ; adet döneminde ağrının olması çok normal kasıklarda kasların gevşeyip gerilmesinden dolayı bu ağrılar normaldir. Adet sonrası kasıkların ağrıması yumurtalıklarda iltihap olabilme durumunu gösterir Genelde bu tür ağrıların nedeni vajianada oluşan iltihaplanmadır ve bunun neticesinde kasıklarda ağrılar meydana gelir.

adet-bittikten-sonra-kasik-agrisi-neden

Adet düzensizliği olan kişilerde bu sorun daha fazla görülür. Düzensiz adet gecikmesinden dolayı vücut yapısı bozulur ve vücutta kasıklarda ağrı ya da sancı şeklinde gösterir. Bunun için mutlaka doktora görünüp bunun iltihap mı yoksa başka nedenlerden dolayı mı olduğu öğrenilmelidir ve bunun sonucunda bir tedavi yolu uygulanması gerekir. Bu ağrıların bir nedeni de genelde yaz ayında dikkat edilmediği için üşütmelerden de kaynaklı olabilir. Adet düzensizliği yaşıyorsanız bunun için gerekli hormon testleri yapılmalı ve buna göre bir yol izlenmelidir. Bitkisel yöntemler ile bu ağrıları yumuşatmak için maydanoz suyu kaynatıp içmek çok rahatlatacaktır.

Adet bittikten sonra kasık ağrısı neden olur ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git