Acai Berry Çayının Faydaları Nelerdir?

Acai Berry Çayının Faydaları Nelerdir?
18 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.216 kez okundu.

Güney Amerika’da Amazon yağmur ormanlarında yetişen Acai Berry bitkisi, üzüme benziyor ve antioksidan içerdiği için cilt bakımında kullanılıyor. Lif ve omega yağ asitleri sayesinde diyet programları listesinin en üstünde yer alıyor. Son zamanlarda ülkemizde de çok popüler olan Acai Berry  meyvesi, üzüme benzeyen ve salkımlar üzerinde yetişen bir bitkidir. Bu meyve sadece tropikal iklimlere özgü bir bitkidir ve bol mineral içerir. Boyu 25 metreye kadar uzayabilen bir ağaçtır ve yetiştiği toprağın bol mineral içermesi gerekir.

 

acai berry çayının yararları

Acai Berry Çayı Neye İyi Gelir ?

Acai Berry, tıpkı, çilek, üzüm, kurt üzümü, ahududu ve noni gibi kanser önleyici bir özelliğe sahiptir. Acai Berry suyunun içinde antioksidan özelliği bulunduğu için sağlığınızın korunmasında ve zararlı maddelerin vücudunuzdan atılmasında yardımcı olur. Aynı zamanda kilo vermeyi kolaylaştırdığı için dünya üzerinde popülerlik kazanmış bitkidir. Yapılan araştırmalar sonucunda diğer bitki türlerinden çok daha fazla sağlığa faydası bulunduğu tespit edildi. Vücudun zararlı toksinlerden arındırılmasını sağlıyor ve içinde bulunan omega 6 ve 9 gibi yağ asitleri ise kötü kolesterol seviyesini düşürüyor.

  • Kalp sağlığının korunmasında çok etkilidir ve antioksidan içerir.
  • Cildi pürüzsüzleştirir ve beyin fonksiyonlarının geliştirilmesini sağlar.
  • Kolesterolü düşürür ve yaşlanma etkilerini yavaşlatır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kilo vermek isteyenlere yardımcı olur.
  • Kanserden korunmanıza yardımcı olur.
  • İçinde sağlıklı omega yağ asitleri bulunur.

Acai Berry Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Acai Berry çayını isterseniz beyaz çay, siyah çay, yeşil çay ve oolong çayı ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu bitkiyi aktarlarda, eczanelerde ve besin takviyesi satan mağazalarda bulabilirsiniz. Çayı içerken tatlandırıcı ya da şeker kullanmanıza gerek yok zaten tatlı bir aroması bulunuyor. Acai berry çayı hazırlamak için 1 çay kaşığı toz kullanabilirsiniz.

Acai Berry Yan Etkileri

Acai Berry bitkisinin görülen en bilindik yan etkisi gastrointestinal semptomlardır. Bu bitkinin uzun süre kullanılması müshil etkisi yaratabilir ve bağırsak tembelliği gibi sorunlara neden olabilir. İçinde bol miktarda lif bulunduğu için ishale neden olabilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git